אהבה חדשה פרק 2 הקשבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב google

אהבה חדשה פרק 2 – הקשבה

הקשבה,
פרק שני של אהבה חדשה הסתיים אתמול והפעם אני רוצה להתייחס לאחד הנושאים היותר חשובים במערכות יחסים והוא הקשבה.
בפרק אתמול הוצגו כמה רגעי הקשבה מרגשים במיוחד דוגמת הרגע שנגע לליבי במיוחד כששני (כתבתי עליה בפרק הראשון לכן החלטתי לכתוב עליה גם הפעם) הבינה שהיא בעצם לא ממש מקשיבה למיכאל ואם היא לא באמת מקשיבה לו איך היא יכולה להכיר אותו?

חשוב לזכור ששני לא עומדת פה למשפט , על מנת להתקדם ולהתפתח יש לעבור מסע של גילוי פנימי , שני לא בהכרח מודעת לתבניות שלה (כמו מרבית האנשים) וגם כאשר מתחילים לגלות מהן התבניות הישנות לא בהכרח יודעים כיצד לשנות אותן, כך שעצם ההבנה שהיא לא מקשיבה באמת אלא מתוך תפיסת המציאות שלה כבר יצרה סדק קטן , סדק קטן שעשוי לאפשר לה ללמוד את אחד השיעורים המשמעותיים של זוגיות – הקשבה.

על מנת לייצר הקשבה כנה ואמיתית חייבים להתרחש כמה אלמנטים:

1. להקשיב מתוך התעניינות לצד השני.

2. לצאת מעצמך ומהתבניות שלך וזה אומר לא לחשוב לאורך כל השיחה על מה לך יש לאמר אלה להקשיב ולהגיב מתוך מה שנאמר לך.

3. לברר, להתעניין, להסתקרן וללמוד את החוויה של הצד השני – הרבה מאוד פעמים אנשים מקשיבים לעצמם גם כשנדמה להם שהם מקשיבים למישהו אחר. על מנת לייצר הקשבה אמיתית מומלץ לחשוף את החוויה של הצד השני ללא התגוננות וללא האשמה . פשוט הקשבה מתוך הבנה שלכל צד חוויה שונה . לאפשר לכל אחד מהצדדים להתבטא.

4. רצוי לדבר עם עצמך קודם – למה הכוונה? הקשבה כנה ומקדמת יכולה להתבצע רק כשהיא נקייה מתסריטים , האשמות , ניחושים , קביעת עובדות ועוד…

שיחה עם עצמך מתבצעת כך שיש תחילה לזהות מהם הטריגרים שמקפיצים אותך אבל שייכים אלייך ולא לצד השני.
מה הכוונה? 

ניקח לדוגמא את המשפט שנאמר לדנה ״קצת פחות דנה״ משפט שכזה ״שלא אומרים לאישה ״ (דנה) כנראה נאמר לה יותר מפעם אחת וכנראה ביותר מידי דרכים. 

המשפט הזה הפעיל אצל דנה הרבה אזעקות שסגרו אותה וגרמו לה ללכת אחורה. איך מתקדמים במצב שבו נאמרים משפטים שמפעילים אזעקות? יש לברר האם זה כבר נאמר לי פעם? אולי זה משפט ששמעתי בילדות? אולי מאחד המורים? ההורים? מי כבר סיפר לי את הסיפור הזה ואיך אפשר להגיב אחרת ממקום מתוקן? איך אפשר למלא את החלק הזה לפי הזהות החדשה?

לחלק הזה יש יכולת ריפוי עוצמתית לא רק בהקשר לזוגיות אלה גם לזוגיות עם עצמך.

יש עוד המון מה ללמוד על הקשבה ויצירת תקשורת מקרבת אני בטוחה שעם הצעדים הראשונים תחוו שינוי מהותי בקשר בינכם לבין בני הזוג שלכם ולא רק בהקשר הזוגי אלה גם בהקשר התעסוקתי, משפחתי ובכל מערכת יחסים באשר היא .

בברכה,
מירב אסיא שעיה מאסטר טריינר NLP
מנטורית להגשמה והשפעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לקבלת מדריך חינם

לקבלת מדריך מעשי לתרגול NLP חינם השאירו פרטים

רוצים להשאר מעודכנים?השאירו כאן פרטים

פוסטים אחרונים

שיתוף ב whatsapp
לבירור המועד הקרוב

למעבר אל הקלפים מלאו פרטים

הריני מאשר קבלת מיילים מעת לעת ממכלת האור

דילוג לתוכן